JAK PROBÍHÁ KONZULTACE

První vyšetření

Na první vyšetření si vyhraďte 30 minut.

Vyposlechnu si, co vás trápí. Velmi důležité jsou detaily nemoci – přesné projevy. Kdy pozorujete zhoršení, kdy zlepšení, čím jsou obtíže doprovázeny. Prosím, zamyslete se nad těmito otázkami dopředu.

Na základě toho určím lék, který si většinou odnesete přímo s sebou. 

Také si domluvíme kontrolu a vysvětlím Vám, co od léku můžete čekat.

Při léčbě chronických stavů dochází ke změnám postupně, v řádu týdnů až měsíců.

Naopak při akutní nemoci bývá znát pozitivní změna do 24 hodin.

Reakce na homeopatický lék se liší od alopatické ("chemické") léčby. V případě "chemických" léků jsme zvyklí, že po podání nastane na pár hodin bezpříznakový stav, ale jen do doby, kdy léky přestanou účinkovat a nemoc se znovu projeví v plné síle. Nemoc nikam nezmizela, jen jsme "vypnuli kontrolku", potlačili symptomy. V případě potlačení teploty i připravili tělo o důležitý způsob, jak se vyrovnat s patogeny.

Zlepšení po podání homeopatického léku je způsobeno posunem od nemoci směrem ke zdraví. Vidíme zvýšení energie, chuť k jídlu, posilující spánek. V případě akutní nemoci se zvýší sekrece sliznic (místo suchého kašle se objeví odkašlávání, místo ucpaného nosu vodnatá rýma).

Teprve na dalších místech v důležitosti je ústup teploty, zlepšení lokálních symptomů (např. nález na sliznicích, na kůži). Tyto symptomy se musí lepšit ve směru zevnitř ven a ze shora dolů. Další pravidlo je – nejdřív se zlepší nejzávažnější projev, pak ty ostatní. V praxi: přestane dušnost, suchý kašel se změní na vlhký a objeví se hojná rýma. Pak zmizí kašel a vytratí se rýma.

Jak máte užívat lék Vám při konzultaci vysvětlím osobně, pro jistotu se můžete podívat na užívání léků.

Kontrola

Na kontrole (za 6 - 8 týdnů) probereme Vaši reakci na lék. Budu se ptát na to, co se dělo při užívání léku, bezprostředně po skončení a jaký byl Váš stav po celou dobu od poslední návštěvy. Kontrola zabere opět půl hodiny. Závěrem se opět domluvíme na dalším postupu léčby - lék, užívání, termín.

Mezi návštěvami

Prosím sledujte :

  • všechny příznaky své nemoci
  • celkovou hladinu energie
  • chuť k jídlu
  • spánek
  • náladu
  • chuť do práce
  • nezvyklé příznaky

Pro lepší přehlednost si jednou týdně poznamenejte u všech ukazatelů hodnotu od 1 do 10.

10 je maximum (maximum bolesti, maximum energie, největší chuť k jídlu, nejlepší spánek, ale i největší nespavost).

Kdy budu zdravý?

Co se týká chronických potíží, záleží na tom, jak dlouho a jak silně byla nemoc potlačovaná a kolik energie má vaše tělo. Některé nemoci jsou založené geneticky, s těmi pracujeme delší dobu, u degenerativních nemocí můžeme dosáhnout toho, že se stav dál nezhoršuje a potíže, které ho provázejí, jsou mírnější. Výborná prognóza je u dětí, ale i senior se svých potíží může úplně zbavit.

Mým cílem je spokojený zdravý klient, který je v harmonii sám se sebou. Zdraví je definované Světovou zdravotnickou organizací jako "stav fyzické, psychické, sociální a estetické pohody", nikoli jen absence nemoci. Snažím se toho držet.