JAK PROBÍHÁ LÉČBA

První vyšetření

Na první vyšetření si vyhraďte 30 minut.

Vyposlechnu si co vás trápí. Velmi důležité jsou detaily nemoci - přesné projevy. Kdy pozorujete zhoršení, kdy zlepšení, čím jsou obtíže doprovázeny. Prosím, zamyslete se nad těmito otázkami dopředu.

Na základě toho určím lék, který si většinou odnesete přímo s sebou. Někdy ho musím nachystat. V tom případě se domluvíme, kdy vám ho dodám.

Také si domluvíme kontrolu a vysvětlím Vám, co od léku můžete čekat.

Při léčbě chronických stavů dochází ke změnám postupně, v řádu týdnů až měsíců.

Naopak při akutní nemoci musí být znát pozitivní změna do 24 hodin.

Reakce na lék se liší od alopatické ("chemické") léčby, kde po podání potlačujících léků často sledujeme bezpříznakový stav, který se po několika hodinách mění zpět na "zhoršení" - léky přestanou účinkovat a nemoc se znovu projeví v plné síle.

V případě homeopatického léku se za zlepšení považuje zvýšení psychické energie, zvýšení fyzické energie, zlepšení chuti k jídlu, objevení se sekrece ze sliznic, pocení, v akutním stavu často dlouhý posilující spánek. Teprve na dalších místech v důležitosti je ústup teploty, zlepšení lokálních symptomů (např. nález na sliznicích, na kůži). Tyto symptomy se musí lepšit ve směru zevnitř ven a zeshora dolů. Další pravidlo je - nejdřív se zlepší nejzávažnější projev, pak ty ostatní. V praxi - přestane dušnost, suchý kašel se změní na vlhký a objeví se hojná rýma.

Jak máte užívat lék Vám při konzultaci vysvětlím osobně, pro jistotu se můžete podívat na užívání léků.

Kontrola

Na kontrole (za 6 - 8 týdnů) probereme vaši reakci na lék. Budu se ptát na to, co se dělo při užívání léku, bezprostředně po skončení a jaký byl váš stav po celou dobu od poslední návštěvy. Kontrola zabere čtvrt až půl hodiny. Závěrem se opět domluvíme na dalším postupu léčby - lék,užívání, termín.

Mezi návštěvami

Prosím sledujte :

  • všechny příznaky své nemoci
  • celkovou hladinu energie
  • chuť k jídlu
  • spánek
  • náladu
  • chuť do práce
  • nezvyklé příznaky

Pro lepší přehlednost si jednou týdně poznamenejte u všech ukazatelů hodnotu od 1 do 10.

10 je maximum (maximum bolesti, maximum energie, největší chuť k jídlu, nejlepší spánek, ale i největší nespavost).

Kdy budu zdravý?

Co se týká chronických potíží, záleží na tom, nakolik byla nemoc potlačovaná standardní medicínou a kolik energie má vaše tělo. Některé nemoci jsou založené geneticky, s těmi pracujeme delší dobu, u degenerativních nemocí můžeme dosáhnout toho, že se stav dál nezhoršuje a potíže, které ho provázejí, jsou mírnější. Výborná prognóza je u dětí, ale i senior se svých potíží může úplně zbavit.

Cílem je spokojený zdravý pacient, který je v harmonii sám se sebou. Zdraví je definované Světovou zdravotnickou organizací jako "stav fyzické, psychické, sociální a estetické pohody", nikoli jen absence nemoci. Snažím se toho držet.