Lékárničky do kapsy

Vysloveně na přání jsem vytvořila lékárničky do kapsy, zaměřené tématicky. Proč? Třeba jste "úplně zdraví" a jenom hrozně trpíte na alergie, celá rodina. Hodí se vám tedy mít doma balíček homeopatik, která řeší alergické potíže. Nebo čekáte miminko a budete potřebovat několik homeopatik do porodnice – pro vás je nachystaný set, kde najdete vše potřebné. Stejně tak u mě najdete balíček homeopatik na léto, na zimu či balíček první pomoci. 

Všechny jsou malé, lehké, skladné. Aby se vešly do kapsy batůžku na výlet, nezabraly místo v kufru na dovolenou a vešly se i do dámské kabelky.

Jsou ve dvou velikostních verzích, po třiceti a po šedesáti tabletách. Obsahují šest homeopatik  a "návod", tj. popis užití jednotlivých homeopatik ("co na co").

Které lékárničky jsem pro vás nachystala?

Teď se dozvíte, co která zvládne. Klikněte a čtěte dál!


Balíček SOS – homeopatická první pomoc

Základní set homeopatik kdyby se "něco" stalo. 

Při podvrtnutí, výronu, pohmožděninách, modřinách, zlomeninách, úrazech, štípnutí hmyzem, pokousání zvířetem, odřeninách, krvácení, šoku, omrznutí, prochladnutí, přehřátí. 

Nechceme, aby se nám sport nebo zábava s dětmi takhle zkomplikovaly. Neštěstí ale nechodí po horách, ale po lidech. Dobré je být připraven, aby doba léčby a rekonvalescence byly co nejkratší.

TIP: Podívejte se na kazuistiku Hory s Aničkou


Balíček ZIMA

Nevím, kolik z Vás jsou milovníci zimy, ale moc maminek mezi ně nepatří. Slyší "zima" a už mají před očima horečky, kašel, rýmy, rýmy, rýmy, uši, bolení v krčku a laryngitidy. A to nechcete.

Když je pátek večer a brouček začne kašlat, je fajn mít po ruce něco jiného, než jen chemické léky z lékárny. Nemuset nic shánět, hledat. Mít všechno nachystané v jednom prima balíčku s jednoduchým návodem, co podat kdy a proč.

A tak jsem vytvořila balíček ZIMA. Najdete v něm homeopatika i na prevenci nachlazení, homeopatika při horečce, při rýmě, při kašli. Zrovna tak v balíčku najdete pomoc při zimní střevní chřipce, při viróze a laryngitidě.

TIP: Podívejte se na kazuistiku Jak Bertík k horečce přišel


Balíček ALERGIE

Jaro je ambivalentní období. Člověk by se radoval ze slunce, krásy rozkvetlých luk a vůní lip, kdyby něco viděl a cítil. Nevidí a necítí, protože smrká a z očí mu tečou potoky slz. Člověk je totiž alergik a ani dobře zvolená antialergická terapie mu moc nepomáhá.

Přesně pro tyhle případy mám nachystaný balíček ALERGIE. Najdete v něm homeopatika, která můžete bez obav dát malému dítěti i babičce, která má na lednici dávkovač plný předepsaných léků. Pomohou při tekoucí vodnaté rýmě, při zánětech očí, při ucpaném nosu, při alergickém kašli a otoku v obličeji. Navíc je využijete i při reakci na štípnutí hmyzem a při potravinové alergii, i při té, která se projevuje bolením břicha a podrážděním střev s průjmem a kolikou.

TIP: Podívejte se na kazuistiku Lesní školka na školce v přírodě


Balíček PORODNICE

Když mi nějaká těhulka tvrdí, že se nebojí porodu, moc jí nevěřím. A čekám, kdy se objeví s tím, že se bojí vlastně tak strašně, že si to ani přiznat nemůže.

Proti strachu z porodu a na přípravu, aby všechno proběhlo se správným načasováním a tak, jak má, jsem připravila balíček PORODNICE. Najdete v něm homeopatika na otevírání děložního hrdla, proti bolesti, proti zhmoždění a otoku, na podporu tvorby mléka a lepší hojení po porodu. A taky proti strachu z porodu!


Balíček DĚTI

Ty pravé starosti začínají, když se miminko narodí. Abyste byli připraveni na všechny eventuality, mohli si miminkovství užívat a netrávili ho čtením rad na internetu, trápením se a probdělými nocemi, mám pro Vás balíček DĚTI.

Využijete ho jak pro úplné mrňousky na koliky, bolení bříška, rostoucí zoubky, teplotky a rýmičky, tak pro větší děti (teploty, rýmy, angíny, kašle, imunita, úrazy, štípnutí).


Balíček LÉTO

Léto, slunce, voda! A taky komáři, vosy, včely, přehřátí, nastydnutí, průjmy, modřiny, úrazy.

Na to všechno je pár homeopatik, která jsem nachystala do balíčku LÉTO. Nemusím připomínat, že ho nejspíš užijete celoročně, že? Každopádně ho doporučuji do každého prázdninového zavazadla, ať už jedete  k babičce na Moravu nebo k moři.