Lesní školka na školce v přírodě

05.09.2022

Rodiče, kteří volí pro své dítko lesní školku, většinou nemají moc v oblibě kortikoidy, antihistaminika a jiné "chemické" léky. Co ale dělat, když je dítě alergik už ve třetí generaci a jinak to snad ani řešit nejde? 

Před odjezdem lesní školky na "školku v přírodě" měli tedy Tomáš s Alenkou hlavu "v pejru". Jejich Andrejka byla alergik jak vyšitý a zrovna vrcholila sezóna jarních pylů. Měla sérii foukaček, tablet a kapek a používání nebylo zrovna jednoduché. Probírali její situaci na schůzce s paní učitelkou a ostatními rodiči a řešili, jestli ji vůbec pustit. Všichni se přimlouvali, aby jela. Dětí bylo ve školce jen šest a Andrejka by všem citelně chyběla.

Markéta, která měla ve školce Tobiáška, vytáhla z kabelky malý pytlík s několika tubičkami. "Hele, tohle máme na alergii my. Je to pár nejdůležitějších homeopatik, které krásně při alergii ulevují. Můžu vám půjčit návod, který u toho je, podívejte se na to v klidu doma a uvidíte, že najdete to pravé i pro Andrejku."

Andrejčiny rodiče balíček proti alergii hned prostudovali, vyzkoušeli a zajásali. A na školku v přírodě tak jely všechny děti, Toby a Anďa vybavené malými pytlíčky. Šikovné děti brzy pochopí, co jim dělá dobře, takže si v pěti letech samy braly tabletku hned, jak začaly prudce kýchat a z nosu jim kapalo jak z kohoutku. Zobaly Allium cepa, a brzy se jim ulevilo. Po třech dnech stačilo vzít si jednu ráno, jednu v poledne a jednu večer a bylo dobře.

Allium cepa je homeopatikum při vodnaté rýmě, kýchání a ucpaném nose. Pomáhá při pylové alergii i při alergii na roztoče, srst zvířat či plísně.

Paní učitelka si pro balíček ALERGIE přišla hned po návratu. Sama jako alergik školku v přírodě protrpěla, dětem záviděla, ale nechtěla jim "užírat", jak řekla. Chce si ale taky jarní přírodu užívat, a ne protrpět.