UŽÍVÁNÍ LÉKŮ


Homeopatický lék 

Homeopatikum je vyrobené z látek přírodního původu. Základem je homeopaticky zpracovaná matečná tinktura z bylin nebo nerostů, která je smíchaná s tabletovací hmotou – většinou škrobem a jednoduchými cukry. Ty jsou tam proto, aby se z homeopatika dala vyrobit tabletka.

Užívání léků AKH

Často se mě pacienti ptají, jaká pravidla musí dodržovat, aby jim lék "fungoval". Jsou zvyklí, že jim homeopat nebo lékárník dá spoustu rad, jak s lékem zacházet a jak se chovat. Těch rad BÝVÁ tolik, že to mnoho lidí od užívání odradí už předem, další to vzdají časem.

To ale neplatí u českých homeopatik AKH. Při užívání ČESKÝCH homeopatik nejsou žádná omezení – lék můžete vzít do ruky, nechat ho rozpustit v ústech, spolknout, rozpustit do nápoje i rozdrtit do jídla. Malým dětem ho tedy lze podat na lžičce s trochou mléka, přesnídávky, jogurtu. Nemusíte hlídat odstup od jídla a pití, nemusíte se bát použít zubní pastu nebo parfém. Technologie výroby zaručuje účinek v jakémkoliv podání. 


Proč homeopatika AKH

Homeopatika AKH mají pro uživatele velkou řadu výhod, hlavně opakovaně vidím rychlé  pozitivní výsledky.

AKH je česká firma, léky jsou vyráběny z českých surovin a "šité na míru" nám, žijícím na území Čech, Moravy a Slezska. Někomu to může znít jako vtip, ale jestli se má "podobné léčit podobným", pojďme vzít české byliny a udělat z nich česká homeopatika! My Češi se přeci lišíme od Italů, Rusů nebo Norů, všichni si z toho běžně děláme legraci. Italové jsou temperamentní, Němci akurátní, Angličané oplývají suchým humorem. Ovlivňuje nás klima, kulturní zvyky, krajina, ale záleží i na vodě a minerálním podloží prostředí, ve kterém člověk žije. A samozřejmě záleží i na potravních návycích. Jak je naše pití piva, spousta vepřového, hodně pečiva, málo ryb a zeleniny odlišné od středomořské nebo severské kuchyně! 

Homeopatie je individuální léčba, v populaci je mnoho různých typů lidí a každý potřebuje něco trochu jiného, aby byl spokojený. Všimněte si – někdo jde v kabátě, s čepicí na hlavě a pospíchá krátkými krůčky. Proti němu si rozšafně vykračuje chlapík v kraťasech s rozhalenou bundou. Jeden je jasně zimomřivý a neklidný, možná trochu úzkostlivý, ten druhý je horkokrevný a celkem nic ho nerozhází. Jsou to dva úplně odlišné homeopatické archetypy. Každý potřebuje jiný homeopatický lék, který mu s jeho nemocemi pomůže.

Česká homeopatie nabízí homeopatika pro "české" typy lidí. A navíc je vyrábí ze surovin pocházejících přímo od nás, z naší republiky.

Rostliny používané na přípravu českých homeopatik sbírá jeden konkrétní člověk, Ing. Miroslav Frank, CSc. Má na sběr homeopatických surovin certifikaci SÚKL (Státní ústav kontroly léčiv) a sbírá je většinou na Moravě, v přírodě. Poznala jsem ho osobně, a všem bych Vám ho přála zažít – je to neuvěřitelně zapálený botanik, který dokáže o divokých ostružinách vyprávět tak, že se Vám nechce jít spát. 

Věřím tomu, že na kvalitu léku, stejně jako jídla, má vliv nejen precizní postup jeho přípravy, ale i osobnost a naladění člověka, který se tím zabývá. I buchty od babičky prostě chutnají nejlíp, s láskou pečené … Jednoduše, důležitý je záměr. A přesně takhle to myslel Samuel Hahnemann, když psal svůj Organon léčebného umění.

Díky vysoké potenci, která je zvlášť pro každé homeopatikum speciálně zvolená, homeopatika AKH působí do hloubky a jejich efekt je rychlý. 

Tzv. nestandardní potence, které AKH používá (např. C 99), nejsou v homeopatii úplně novým pojmem. Začal s nimi  Adolf zur Lippe (1812 - 1888), jejich speciální účinek využívali Nash, Hering a Popov. U nás dlouho nebyly rozšířeny, zvykli jsme si na 5, 9, 30 CH, což vychází z už neplatných francouzských zákonů, které zakazovaly vyšší, účinnější potence homeopatik. Naštěstí je česká homeopatie nabízí a využívá jejich sílu a bezpečnost. Zasahují skutečně do hloubky a jsou schopny trvale odstranit problém.

Dávkování

Dávkování se řídí podle nemoci a je to jednoduché - čím akutnější choroba, tím častější podávání. 

U malých dětí – cca do 2 let – je dávkou myšlena 1/2 tablety, u mladších dětí (cca do 30 kg) 1 tableta, u větších dětí a dospělých 2 tablety.

Akutní nemoci (např. teploty, rýmy, alergické stavy, bolesti)

1 dávka každou hodinu až dvě do úlevy

Prevence (chceme zabránit rozvoji nemoci během období, na které je pacient citlivý)

1 dávka 1–2 x denně

Léčba stávající nemoci nebo sklonu k nemoci (u všech nemocí, které trvají a u těch, kde chceme zvýšit úroveň zdraví a odstranit sklon k nemoci, tj. chronické nemoci)

1 dávka 3 x d