UŽÍVÁNÍ LÉKŮ


Homeopatický lék 

Homeopatikum je lék vyrobený z látek přírodního původu. Základem je homeopaticky zpracovaná matečná tinktura z bylin nebo nerostů, která je smíchaná s tabletovací hmotou - většinou škrobem a jednoduchými cukry. Ty jsou tam proto, aby se z homeopatika dala vyrobit tabletka.

Užívání léků AKH

Často se mě pacienti ptají, jaká pravidla musí dodržovat, aby jim lék "fungoval". Jsou zvyklí, že jim homeopat nebo lékárník dá spoustu rad, jak s lékem zacházet a jak se chovat. Těch rad BÝVÁ tolik, že to mnoho lidí od užívání odradí už předem, další to vzdají časem.

To ale neplatí u českých homeopatik AKH. Při užívání ČESKÝCH homeopatik nejsou žádná omezení - lék můžete vzít do ruky, nechat ho rozpustit v ústech, spolknout, rozpustit do nápoje i rozdrtit do jídla. Malým dětem ho tedy lze podat na lžičce s trochou mléka, přesnídávky, jogurtu.


Proč homeopatika AKH

Léky AKH mají pro pacienta velkou řadu výhod a oni i terapeuti jsou spokojení, protože opakovaně vidí rychlé  pozitivní výsledky.

AKH je česká firma, léky jsou vyráběny z českých surovin a "šité na míru" nám, žijícím na území Čech, Moravy a Slezska. Někomu to může znít jako vtip, ale jestli se má "podobné léčit podobným", pojďme vzít české byliny a udělat z nich česká homeopatika! My Češi se přeci lišíme od Italů, Rusů nebo Norů.  Záleží totiž na klimatu, na vodě a minerálním podloží prostředí, ve kterém člověk žije, na kulturních zvycích - kromě toho máme i jiné potravní návyky (pití piva, vepřové, málo ryb a zeleniny). 

Česká homeopatie je úplně něco jiného než uniformní homeopatie typu McDonalds, se standardizovanou nabídkou pro celý svět.

Kromě jiného, rostliny používané na přípravu českých homeopatik sbírá jeden konkrétní člověk, Ing.Miroslav Frank, CSc. Má na sběr homeopatických surovin certifikaci SÚKLu a sbírá je většinou na Moravě, v přírodě. Poznala jsem ho osobně, a všem bych Vám ho přála zažít - neuvěřitelně zapálený botanik, který dokáže i o 150 druzích divokých ostružin vyprávět tak, že se Vám nechce jít spát. 

Věřím tomu, že na kvalitu léku, stejně jako jídla, má vliv nejen precizní postup jeho přípravy, ale i osobnost a naladění člověka, který se tím zabývá. I buchty od babičky prostě chutnají nejlíp, s láskou pečené... Jednoduše, důležitý je záměr.

Díky vysoké potenci, která je zvlášť pro každé homeopatikum speciálně zvolená, léky působí do hloubky a jejich efekt je rychlý. 

Tzv.nestandardní potence, které AKH používá, nejsou v homeopatii úplně novým pojmem. Začal s nimi  Adolf zur Lippe (1812 - 1888), jejich speciální účinek využívali Nash, Hering a Popov. U nás dlouho nebyly rozšířeny, ale firma AKH je nabízí. Umožňují naplnit individuální biochemické, dědičné a psychické nároky organismu skutečně do hloubky a trvale odstranit problém.

Dávkování

Dávkování se řídí podle akutnosti nemoci a je to jednoduché - čím akutnější choroba, tím častější podávání. 

U malých dětí - cca do 2 let - je dávkou myšlena 1/2 tablety, u mladších dětí (cca do 30kg) 1 tableta, u větších dětí a dospělých 2 tablety.

Akutní nemoci - teploty, rýmy, alergické stavy, bolesti

1 dávka každou hodinu až dvě do úlevy

Prevence - chceme zabránit rozvoji nemoci během období, na které je pacient náchylný

1 dávka 1-2x denně

Léčba stávající nemoci nebo sklonu k nemoci - u všech nemocí, které trvají a u těch, kde chceme zvýšit úroveň zdraví a odstranit sklon k nemoci

1 dávka 3xd