Hory s Aničkou

05.09.2022

Kazuistika: Hory s Aničkou

Anička je šikovné devítileté děvče, maličko hyperaktivní neposeda. Miluje jakýkoliv pohyb, sedět ve škole je pro ni za trest. O prázdninách si to vždycky potřebuje vynahradit a možná i nabrat do zásoby. Jarní prázdniny trávila pokaždé s rodiči a bráškou na lyžích. Letos ale byl náš okres v čerpání "jarňáků" poslední a přesto, že byla krásná zima se spoustou sněhu, v březnu se už lyžovalo jen na jeho zbytcích.

Maminka mockrát Anče říkala, ať dá pozor a nejezdí až ke kraji sjezdovky, ale v devíti letech vám to jde jedním uchem tam a druhým ven. Anička vytáčela jeden super ostrý oblouček za druhým a právě na kraji nikdo nejezdil, protože sníh tam byl rozbředlý. Vycházelo jí to až do čtvrtka. Při jedné jízdě se Aničce do cesty připletlo batole na prvních lyžičkách a dokonalá jízda malé divošky skončila vedle sjezdovky na trávě.

Máma s tátou všechno viděli z vleku, takže trvalo tři minuty, než se k holčině dostali. Anička už seděla na trávě, slzy jako hrachy se jí koulely po odřené tváři a velmi opatrně si přidržovala levou paži. Byla otřesená, celá bolavá, naštěstí přilba jí pořád pevně seděla na hlavičce.

Za chvíli už pod sjezdovkou houkala sanitka. Když do ní Anička nastupovala, už se jí tabletky Arnica, Hypericum, Calendula, Aconitum a Apis mellifica rozpouštěly v pusince. Maminka je všechny měla s sebou v kapse bundy, v praktickém pouzdře. Věděla, co je její princezna za číslo a taky věděla, že včasné podání homeopatik jim ušetří mnoho starostí a bolesti.

Arnica je na pohmožděniny, krvácení a modřiny

Apis mellifica na otok, který komplikuje zlomeniny a nedá se kvůli němu pořádně natočit sádra

Hypericum je na bolest, uklidní zraněné nervy a zrychlí jejich regeneraci

Calendula je na odřeniny, působí jako prevence hnisání a čistí rány

Aconitum je na šok, leknutí a strach.

Když ke mně v dubnu přišla Anička s mamkou na konzultaci, obličej byl krásně zhojený a pažní kost překvapivě brzy srostlá. Lékaři chválili rychlou regeneraci a dobré hojení, maminka si chválila hlavně uklidňující efekt Aconita a bolest tišící účinek Arniky, Hyperica a Apis.

Já byla ráda, že dítě dostalo homeopatika ihned po úraze, takže se otok nestačil rozvinout a léčení probíhalo extra rychle a jemně.